Har du en kaffemaskine, blender, lampe, legetøj eller noget tøj, der trænger til en kærlig hånd? Så tag det med til Repair Café Ishøj, hvor frivillige står klar til at hjælpe dig med reparationer. Det er en fantastisk mulighed for at give dine ejendele nyt liv og samtidig spare penge og CO2.
En bæredygtig tilgang til forbrugRepair Café Ishøj tilbyder en bæredygtig løsning på forbrug ved at reparere frem for at købe nyt. Det er en oplagt måde at reducere affald og CO2-udledning på, samtidig med at du kan få glæde af dine ejendele i længere tid.
Hygge og fællesskabUdover reparationerne byder Repair Café Ishøj også på hyggeligt samvær. Mens dine ting bliver repareret, kan du nyde en kop kaffe og få en snak med de andre deltagere og frivillige. Det er en god anledning til at møde nye mennesker og dele erfaringer.
Praktisk information
Dato: Onsdag den 10. december 2025
Tid: Kl. 17.00
Sted: Brohuset, Vejlebrovej 45B, 2635 Ishøj
Entré: Fri entré
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her