Tirsdag den 29. juli åbner Ishøj Bibliotek dørene for en hyggelig workshop, hvor deltagere kan designe deres egne bogmærker til sommerens læsning.
På denne særlige eftermiddag får deltagerne mulighed for at lade kreativiteten blomstre og skabe deres egne unikke bogmærker. Med Kate som guide vil selv begyndere lære de grundlæggende broderiteknikker og gå hjem med et personligt og dekorativt bogmærke. Desuden tilbyder bibliotekar Marianne inspiration til, hvad der kan stå øverst på sommerens læseliste, hvilket gør det muligt at tage både kreativt og litterært udbytte med hjem.
Workshoppen er gratis, men kræver tilmelding på grund af begrænsede pladser, hvilket understreger arrangementets popularitet og intime karakter. Det er også en opfordring til alle i Ishøj, der leder efter en meningsfuld og afslappende aktivitet henover sommeren, at sikre sig deres billet i god tid.
Praktisk information:
- Dato: Tirsdag den 29. juli 2025
- Tid: Eftermiddag (nøjagtigt tidspunkt ikke angivet)
- Sted: Ishøj Bibliotek
- Pris: Gratis – men kræver billetbestilling
- Arrangør: Kulturium - Ishøj Bibliotek og Det sker i Ishøj
- Link til begivenheden: Se eventet her